Dark Fantasy Role Play

mroczne mięcho ku czci Melpomeny złożone w ofierze

  • .
    - Witaj! Poniżej znajdziesz pomysły na przygody, scenariusze rpg, generatory i opowiadania w klimatach fantasy - wszystko (poza poezją i scenariuszami do Gemini rpg) autorstwa Maestro, choć często inspirowane różnymi źródłami. Fani systemów Warhammer, Monastyr, Gemini, Midnight, Ravenloft, Dark Sun, Gra o tron (Pieśń Lodu i Ognia), Deadlands, Bestie i barbarzyńcy i innych światów RPG powinni znaleźć tu coś dla siebie. Szczególnie chciałbym pomóc początkującym Mistrzom Gry. Nie szukajcie tu rzeczy, które szybko się dezaktualizują. To ma być źródło konkretnych inspiracji do sesji gier fabularnych z niewielkim dodatkiem teorii rpg. Krwiste mięcho role playing.

Podczas przygód czasami ma miejsce scena, kiedy BG podchodzą do tablicy ogłoszeń i rozglądają się za pracą. Pieniądze ważna rzecz, a żadna robota nie hańbi, prawda? Nie za każdym razem ma miejsce idealna sytuacja, kiedy jakaś zakapturzona postać wślizguje się do karczmy, przysiada do stolika drużyny i oferuje wielkie pieniądze za niewielkie, ale niebezpieczne zadanie. Niestety, czasami to bohaterowie muszą szukać pracy, na przykład rozpytywać u gospodarza zajazdu, czy za narąbanie drew na opał dostaną talerz zupy i pozwolenie spania na ławie przy kominku. Cóż, dark fantasy ;-)

Kiedy drużyna staje przed tablicą z ogłoszeniami i zaczyna je przeglądać (najczęściej korzystając z usług pracującego tam skryby, nie każdy wszak umie czytać) MG może oczywiście zwrócić uwagę na to jedno jedyne, o jakie w przygodzie chodzi, albo po prostu zbyć wysiłki BG słowami „Nic ciekawego tam nie ma”. Ja jednak lubię, gdy świat gry naprawdę żyje, gdy można go poczuć, chociażby tak – czytając różnego rodzaju ogłoszenia, także te zupełnie nie związane z preferencjami drużyny poszukiwaczy przygód czy głównym motywem scenariusza. Oto kilka przykładów informacji wydrukowanych lub napisanych odręcznie na pergaminie, płótnie, korze czy wręcz węglem na ścianie. Oczywiście za każdą z tych notek kryje się cała historia, którą Ty MG musisz być gotów przedstawić bliżej…

„Mężnych ludzi do udziału w eksperymencie ku dobru nauki szukam. Doktor Frankenheimer, Gehlertstrasse X, pukać po północy.”

„Sprzedam psa szkolonego, bretoński rasowy mastif, dobry do pilnowania ogrodu. Pytać o Czarnego Ruperta Pod Dzbanem i Księżycem”

„Pożyczki pod zastaw i na procent. Nie pytam o pochodzenie przedmiotów. Lombard Lenarda, Munzegasse obok Cechu Szklarzy”

„Hospicjum dla obłąkanych Sióstr Shallyi szuka bogobojnych, wytrwałych i odważnych mężów do pomocy. W zamian wikt i opierunek”

„Pewni i dyskretni potrzebni do sprawy gardłowej. Chętni niech w Rudej Oberży rzekną słowo szynkarzowi”

„Czy ktokolwiek widział Brigit Klausen? Płacę złotem za wszelkie o niej wieści. Oszustów wypatroszę. Friedrich Steiner, kwatera Pod Dwugłowym Kogutem”

„Wdzięczne, a gładkie panny skore do figli, znajdą u mnie schronienie. Czerwona Róża, róg Nordgasse i Hauptstrasse”

„Kucharza najmę od zaraz. Najlepiej hallinga albo bretończyka. Z referencjami. Heinrich Dunn, majordom rodu von Hildebrand”

„Szuka się robotników do pracy przy murach miejskich. Majster Jorg Blaum, Cech Kamieniarzy”

„Gwiazda i Kielich. Najlepsza gospoda w mieście – tanio i czysto, nie rozwadniamy wina! Plac Sigmara, naprzeciw pręgierza”


„Zaciągnij się do straży miejskiej. Regularne posiłki i darmowy przydział piwa. Pytać w ratuszu”

„Edyktem jego miłości szlachetnie nam panującego Elektora, nakazuje się publiczne egzekucje jeno w dni parzyste urządzać, a czas ich trwania do godziny najwyżej skrócić. Sigmar mit uns!”

„Kristen Teufel, jesteś zdzirą! D.”

„Frau Eleonora von Graben, wdowa po rajcy von Graben, zatrudni młodego, krzepkiego ochroniarza spoza miasta. Wysoka płaca”

„Kompania przewozowa „Zębatka” szuka konwojentów i woźniców. Tylko niekarani. Zgłoszenia w kantorze na Cesarskiej Alei”

„Stróża nocnego cmentarza poszukuję. Z jajami. Brat Anzelm. Memento Morri”


„PRECZ Z NIELUDŹMI!
Kowale trudu i obłudy,
złotnicy zła, szlifierze zysku
Myśl nazywają córką nudy
choć są więźniami swych pomysłów,
Wycisną wszystko z ziemskiej grudy -
Przewrotne, chciwe krasnoludy*
PRECZ Z NIELUDŹMI!
Podstępne krasnoludy odbierają nam pracę, a halflingi okradają i podtruwają.
Nie bądź obojętny! Działaj!
Bractwo Prawdziwych Mieszczan”


„Czeladnika do terminu przyjmę. Kat miejski”

„Kanalarze z doświadczeniem i mocną głową potrzebni. Magistrat”

„Teatrum Wszelkich Sztuk daje występy w każdy Marktag. Jedyne trzy pensy za miejsce stojące”

„Axel Reik, stary capie, widać rozminęliśmy się w Delberz. Jeśliś tu, wieczorami jestem w Roześmianym Kuflu. Bertold”

„Poszukiwany żywy lub martwy – Erich Koch znany jako „Grdyka” – złodziej, rabuś i sodomita. Nagroda 100 złotych koron”

„Niniejszym zawiadamia się obywateli miasta, iż od nowego roku podatek od podwórzy wzrasta o połowę. Rada Miasta …. oraz burmistrz jego”

„Maści na wrzody i miejsca wstydliwe sprzedaję, krew upuszczam, schorzenia po kolorze moczu i kształcie plwociny rozpoznaję. Dieter i Frida Koch, apteka przy bramie wschodniej”

„Skupuję wszelkie talizmany, amulety i insze sigile. R.D.Petersen, Pochyła Wieża”

„Mapę do skarbu wielkiego sprzedam tanio, bo nad grobem stoję. Licytacja odbędzie się 12 Sigmarzeita, w południe przy Ahnerstrasse V”

Categories:
Reakcje: 

0 Response for the "Ogłoszenia na ścianie karczmy"